je program jehož cílem je podporovat takové projekty mladých lidí, které budou prospěšné ostatním lidem, přinesou svému okolí nějaké pozitivní změny nebo pomoc při řešení místních problémů. Program společně zaštitují Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a Nokia ve spolupráci s lokálními partnery. Make a Connection je mezinárodní program, který byl zahájen v roce 2000 (blíže vizhistorie programu) a Česká republika je jednou z 16 zemí světa, kde této program probíhá.

.. do třetího ročníku programu!

Od 20.1. – 31.3. probíhá otevřené grantové řízení, ve kterém na své projekty můžete získat grant až 50.000 Kč. Připomínáme, že tento program podporuje neformální týmy mladých lidí, které nejsou registrovanými právnickými osobami (občanská sdružení, o.p.s.,..)
Bližší podmínky a přihlášky zde >>.

Zúčastnili jste se některého z předchozích ročníků Make a Connection – Připoj se? Setkali by jste se rádi osobně i s ostatními realizátory projektů z jiných krajů? Jestli ano, tak právě na Vás čeká Klub absolventů. Jak by tento klub mohl fungovat, tom si přečtěte více zde >>

Součástí celosvětového programu Make a Connection je rovněž YouthActionNet.org. Jedná se o internetový server vytvořený pro a ve spolupráci s mladými lidmi, kteří mají zájem podílet se na změnách ve své komunitě a ve společnosti obecně.
… „Věříme, že mladí lidé mohou a mají vliv na změny. Po celém světě pracují mladí lidé na různých projektech týkajících se ochrany životního prostředí, obrany lidských práv, přispívají k vytváření fungující občanské společnosti. Na regionální, národní i na mezinárodní úrovni mají mladí lidé vliv na spoustu důležitých témat. Cílem YouthActionNet je spojovat a inspirovat současné i budoucí „young leaders“. Tento virtuální prostor nabízí platformu, která poskytuje takové informace, díky nimž mohou mladí lidé realizovat své projekty a snahy efektivněji, dělit se o nápady, rady, příběhy a zkušenosti.“ 
Podívejte se sami na www.youthactionnet.org

Jak různé jsou projekty mladých lidí podpořených programem Make a Connection se můžete přesvědčit i na internetu – podívejte se na webové stránky nětkerých z nich. Projekt Keltské svátky se snaží široké veřejnosti představit moudrost a zvyky naši keltských předků. Na vztah mladých lidí k přírodě a životnímu prostředí je zaměřen projekt Mládí v pohybu aneb Ruka v ruce s přírodou. Projekt Rafťáci na kolech například umožnil skupině mladých lidí upoutaných na invalidní vozík, aby zažili radost ze sjížení řeky na raftech.

Festivalu Make a Connection, který se uskutečnil 1.9.2007 v Jičíně, v prostorách Valdštejnské lodžie, se zúčastnilo více než 5000 návštěvníků! Na 2 hudebních pódiích vystoupily desítky kapel – jak profesionálních tak těch, které tvoří mladí lidé z programu Make a Connection. Na programu festivalu se podílelo přes 260 mladých dobrovolníků, kteří předvedli aktivity ze svých dobrovolnických projektů. Poděkování patří všem, kteří se na úspěchu festivalu podíleli – jmenovitě agentuře HeadMade, městu Jičín, společnosti NOKIA, fondu International Visegrad Fund, všem partnerům festivalu, klubu Alumnik a samozřejmě všem mladým lidem, kteří na festivalu účinkovali nebo pomáhali s jeho organizací. 
Tady najdete fotografie z festivalu.

I letos jsme v rámci programu Make a Connection vyhlásili soutěž o nejlepší fotografii z projektů. Všechny projektové týmy podpořené z letošního 6.ročníku tak měly možnost poslat nám momentku z realizace svého projektu a zvítězit. Hlavní cenou je letos telefon NOKIA 6085 s fotoaparátem, další ocenění získají drobné dary související s programem. Uzávěrka soutěže byla k 30.11.2007 a do soutěže se přihlásilo přes 30 fotografií. Vítězné fotografie vyhlásíme a vystavíme na www.pripojse.cz v lednu 2008.