Máte nápad? Přihlaste ho do soutěže

I já mohu potvrdit, že jsem v mladých letech měl řadu zajímavých nápadů. Bohužel možnosti na jejich realizaci byly značně omezené. I z toho důvodu jsem nakonec neuspěl. Pokud jste právě vy v mém mladém věku, máte mnoho cest, jakými se vydat. A jedny u nich jsou soutěže. Jak mohou vypadat a co vám mohou přinést? Podívejte se spolu se mnou.

Nápad roku

Celkem jednoduchý název soutěže, za kterou je podepsán mobilní operátor Vodafone. Ten v rámci svého unikátního přístupu dokáže podporovat mladé talenty. Zajímavostí této soutěže je dle mého to, že se jí nemusí účastnit jenom ryze podnikatelské projekty, se jí účastnit také projekty, které jsou zaměřené spíše na řešení určitých problémů, nebo určité zkvalitnění života kolem nás. To ostatně dokládají také informace spojené s faktem, že daná soutěž nabídne několik různých kategorií.

Nastartujte se

To není výzva, jelikož se jedná taktéž o soutěž spojená s možností prezentace zajímavého nápadu a projektu. Tento konkrétní podporuje Komerční banka spolu s Asociací malých a středních podniků. Díky tomu je dle mého zaručena mnohem lepší objektivita, stejně jako zajímavější podpora vítězných projektů. A to nejenom podpora finančního rázu, ale i podpora spojená s financemi, ale i odborným poradenstvím.

Rozjezdy roku

Třetí soutěž je určená skutečně pro ty, kteří mají hlavně nápad, se kterým začínají. A to primárně z toho důvodu, že je určený jenom pro mladé lidi, kteří pokud už podnikají, nesmějí danou činnost vyvíjet déle, než jeden rok. Je tedy jasné, že se zde neutkají zkušenější podnikatelé, ale skutečně lidé s nápadem, kteří hledají jak finance, tak i cesty spojené s jeho vznikem.

Mám-li se podívat na několik dalších možných a celkem zajímavých soutěží, musím objektivně říci, že sem patří třeba Můj první milion, která je zajímavým akceleračním programem, stejně jako sem patří také soutěž Podnikavá hlava. Pokud tedy máte v plánu se svým nápadem uspět, nebo ho alespoň zviditelnit, rozhodně doporučuji jednu klíčovou a důležitou věc. Jakou konkrétně? Daných soutěží se účastnit. Platí totiž, že pokud nevyhrajete, nemusíte zoufat, jelikož si vás alespoň může někdo všimnout, kdo vám konkrétní podporu již nabídne.