Máte nápad? Poradím, jak získat podporu

Jste mladí a dostali jste zajímavý nápad? Pokud ano, jistě hledáte nejenom finance na jeho realizaci, ale jistě hledáte také možné odborné poradenství, které by vás mohlo posunout dopředu. Je-li tomu skutečně tak, podívejte se na možnosti, jaké dnes existují.

Máte prospěšný nápad?

Ne vždy se musí jednat nutně jenom o nápad, který je spojený s podnikáním. Mnoho lidí má dnes nápady, které jsou spojené třeba s pozitivním ovlivňováním komunit, stejně jako mohou být spojené s řešením místních problémů. Primárně jde tedy hlavně o prospěšnou činnost, bez vidiny výrazného zisku. I takové nápady si dle mého zaslouží velkou podporu. Mezi možnost v minulosti patřil třeba program pod názvem Make a Connection, který však byl v roce 2011 ukončen. To ale neznamená, že musíte nutně zoufat, jelikož využít lze i řadu jiných programů. Mezi jeden z dalších poměrně známých se řadí Thing Big.

Zkuste i takzvané inkubátory

Ty mohou být sice spojeny s podnikatelským světem, ale ne vždy to platí. Velmi často mohou nabídnout nejenom finanční podporu, ale hlavně odborné poradenství všude tam, kde mají mladí lidé nápady, ale již si nevědí rady s jejich realizací. Mnoho inkubátorů dnes existuje třeba v rámci vysokých škol a univerzit, stejně jako je možnost využívat inkubátory u celé řady technologických nebo podobných center. I tuto cestu mohu doporučit, jelikož patří mezi jednu z těch, která zaručeně funguje.

Zkusit lze investory nebo sponzory

Pokud máte ryze podnikatelský nápad, je více než jasné, že musíte hledat investory. Ted osoby, které primárně přinesou zajímavé finanční prostředky, ale i pro mnohé velmi potřebné poradenství. Dále nezapomínejme na to, že daný investor bude za danou konkrétní podporu také něco chtít. Nejčastěji potom podíl ve vašem nápadu. Pokud se jedná o nápad nekomerčního charakteru, můžete zkusit také sponzora. Ani ten však nemusí svou pomoc nabízet nezištně, jelikož i on za ni bude často něco chtít. Není čeho se obávat, jelikož v tomto směru to bude obvykle jenom reklama a zviditelnění. Na druhou stranu mohu potvrdit, že sehnat v dnešní době sponzora je velice obtížné, kvůli čemuž je mnoho zajímavých nápadů, které se nakonec nerealizují.